Eifelbluemchen Hotell

Viktiga bekvämligheter

  • Gratis Wi-Fi

  • Barnvänligt

  • Husdjur

Läge

    Det bekväma Eifelbluemchen Hotell Heimbach ligger inom 9 minuter till fots från Evangelische Kirche Heimbach. Det erbjuder 6 rum och har soldäck och solterrass. Centrala Heimbach ligger inom 2 km och Nationalpark Eifel ligger cirka 4 km bort.

    Hotellet ligger cirka 15 minuter till fots från Staubecken Heimbach. Eifelbluemchen Hotell i Heimbach erbjuder närhet till naturliga sevärdheter som Wilder Kermeter Natur-Erlebnispark (2 km) och Schilsbachtal mit Nebenbachen und Hangwaldern am Rursee (4,1 km). Rursee kan också hittas inom några kvarter från detta bekväma hotell. Busshållplatsen Hasenfeld Landhaus Weber är belägen endast 200 meter från boendet.

    De allergivänliga rummen har matplats och kök, samt gratis Wi-Fi. De separata sovrummen är utrustade med ett vitrinskåp. De privata badrummen är utrustade med badlakan och handdukar. Du kan njuta av utsikten över trädgården från rummen.

    Eifelbluemchen Hotell erbjuder en daglig vegansk frukost. Det här hotellet har också en utomhusbar. Restaurangen Landhaus Weber erbjuder tyska rätter och ligger några meter bort från boendet.

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 19:00
    Utcheckning: från 08:00 till 10:00

    Rumsalternativ på Eifelbluemchen Hotell Heimbach

    De allergivänliga rummen har matplats och kök, samt gratis Wi-Fi. De separata sovrummen är utrustade med ett vitrinskåp. De privata badrummen är utrustade med badlakan och handdukar. Du kan njuta av utsikten över trädgården från rummen.

    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Business bild
    Dubbelrum

    Storlek: 18 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild
    Rum

    Storlek: 14 m²

    Sängtyp: En singelsäng

    Mer +
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Kök bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Exteriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild
    Lägenhet med 1 sovrum

    Storlek: 60 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Exteriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Exteriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Inreriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Inreriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild
    Dubbelrum

    Storlek: 20 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Natur bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Inreriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Inreriör bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Kök bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Sängar bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild
    Superior Lägenhet

    Storlek: 65 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach Övrigt bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Bekvämligheter bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Korridorer bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Kök bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild Eifelbluemchen Hotell Heimbach Rum bild
    Studio med King size-säng

    Storlek: 50 m²

    Sängtyp: King size-säng

    Mer +

    Eifelbluemchen Hotell Heimbachs läge

    Sevärdheter
    Utmärkta restauranger
    Transport

    Gästrecensioner av Eifelbluemchen Hotell Heimbach

    Här kan du hitta verifierade recensioner som våra användare publicerade på denna webbplats

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.

    Recension har inte skickats.

    Försök igen.

    Vanliga frågor

    • Tillåter Eifelbluemchen Hotell husdjur?
      Eifelbluemchen Hotell tillåter gästerna att bo med sina husdjur.
    Tack för att du prenumererar
    Valuta
    • USD Amerikansk dollar
    • EUR Euro
    • GBP Brittiskt pund
    • AUD Australisk dollar
    • CAD Kanadensisk dollar
    • BRL Brasilianska Real
    • CNY Kinesiska Yuan
    • CZK Tjeckisk krona
    • DKK Dansk krona
    • HKD Hongkongdollar
    • ILS Israelisk ny Shekel
    • JPY Japanska Yen
    • MYR Malaysisk ringgit
    • NZD Nyzeeländsk dollar
    • NOK Norsk krona
    • PLN Polska Złoty
    • RON Rumänsk leu
    • RUB Rysk rubel
    • SAR Saudiarabisk rial
    • SGD Singaporiansk dollar
    • ZAR Sydafrikanska Rand
    • KRW Sydkoreansk won
    • SEK Svensk krona
    • CHF Schweizisk franc
    • TRY Turkisk lira
    • UAH Ukrainska Hryvnia
    • ARS Argentina, Peso
    • THB Thailändska baht
    Välj språk
    Kolla bästa tillgängliga priser
    Ange dina datum för att se priser
    Incheckning
    Utcheckning
    Gäster
    2 gäster

    Vuxna:

    2

    Barn:

    0
    Eifelbluemchen Hotell Heimbach